Επιμορφωτική Συνάντηση από το πρόγραμμα Erasmus+ του Δ.Σ. Κουλούρας«Κριτική Σκέψη και Ευρωπαϊκά Προγράμματα»

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο της διάχυσης των Αποτελεσμάτων του προγράμματος Erasmus+, διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας και το Δημοτικό Σχολείο Κουλούρας Επιμόρφωση με θέμα «Κριτική Σκέψη και Ευρωπαϊκά Προγράμματα», με εισηγήτριες τις: Natasza Kula, Εκπαιδεύτρια κριτικής Σκέψης, ήπιων δεξιοτήτων & ηγετικών ικανοτήτων στην Πολωνία, Zuzana Peternai, Διδάκτωρ Παιδαγωγικής, Πρέσβειρα e-Twinning στη Σλοβακίακαι Ευαγγελία Σαρίγκολη ΠΕ06, Πρέσβειρα e-Twinning στην Ελλάδα.

Την επιμόρφωση παρακολούθησαν  Εκπαιδευτικοί και Διευθυντές από Δημοτικά Σχολεία της Ημαθίας, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά για την συμμετοχή τους.

Τέλος, ευχαριστούμε και συγχαίρουμε το Δημοτικό Σχολείο Κουλούρας για την ιδέα και την υλοποίηση της εξαιρετικής Επιμόρφωσης.