Συμμετοχή της ΣΤ΄ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας στον Εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας

8 Μαρτίου! Ημέρα τιμής για τη γυναίκα και για την προσφορά της  στην οικογένεια,  στην εργασία, στις επιστήμες και στην κοινωνία γενικότερα.
Στο πλαίσιο αυτό οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης  του 1ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας με τους εκπαιδευτικούς, Γεωργιάδη Γ. – Λαφαζάνη Ι. – Λεονταρίδου Τρ., συμμετείχαν σε εκδήλωση, υπό την αιγίδα της Επιτροπής Ισότητας του Δήμου Βέροιας, στην Πλατεία Δημαρχείου της Βέροιας.
Οι μαθητές μετέδωσαν ένα ηχηρό μήνυμα  ελπίδας για ένα καλύτερο αύριο, για μια κοινωνία χωρίς έμφυλη βία, ανισότητες και διακρίσεις. Τραγούδησαν χορωδιακά ένα σχετικό με τη γυναίκα θεματικό τραγούδι, υπό τη διεύθυνση και συνοδεία στα πλήκτρα, της δασκάλας Μουσικής του Σχολείου Βασιλικής Βλέτση.
Στην εκδήλωσή παραβρέθηκε η Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας, κ. Ευθυμία Γώτη.