Προσωρινοί πίνακες εκπαιδευτικών της Δ.Π.Ε. Ημαθίας που αιτούνται βελτίωση θέσης ή οριστική τοποθέτηση εντός του ΠΥΣΠΕ Ημαθίας

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας ανακοινώνει τους προσωρινούς Πίνακες με τα στοιχεία-μόρια των αιτήσεων μετάθεσης των εκπαιδευτικών αρμοδιότητάς  της, που υποβλήθηκαν σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. 114645/Ε2/12-10-2023 εγκύκλιο μεταθέσεων του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. :

α) Για βελτίωση θέσης, στη Γενική και την Ειδική Αγωγή

β) Για οριστική τοποθέτηση στη Γενική Αγωγή και Ειδική Αγωγή, από όσους βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Ημαθίας .

Ενστάσεις επί των πινάκων, οι οποίοι έχουν αναρτηθεί και στην Ιστοσελίδα της Διεύθυνσης, θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο mail@dipe.ima.sch.gr, από την  Παρασκευή 08/12/2023 έως και την Τετάρτη 13/12/2023.

Επίσης, επισημαίνεται ότι:

Δεν έχει ολοκληρωθεί η έγκριση των ειδικών κατηγοριών μετάθεσης.

Παρακαλούμε με ευθύνη των Δ/ντών και Προϊσταμένων Δημ. Σχολείων και των Προϊσταμένων Νηπ/γείων να λάβουν γνώση όλοι οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν στη Σχολική σας Μονάδα και έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση εντός του ΠΥΣΠΕ Ημαθίας, καθώς και οι εκπαιδευτικοί που απουσιάζουν για οποιονδήποτε λόγο από τη Σχολική Μονάδα και υπέβαλαν αίτηση.

Πίνακας Μορίων Εκπαιδευτικών Γενικής Εκπαίδευσης για Μετάθεση, Βελτίωση θέσης και Οριστική Τοποθέτηση για το Σχολικό ‘Ετος 2023-24

Πίνακας Μορίων Εκπαιδευτικών Ειδικής Εκπαίδευσης για Μετάθεση, Βελτίωση θέσης και Οριστική Τοποθέτηση για το Σχολικό ‘Ετος 2023-24

Έντυπο ένστασης